In april en juni biedt de Vrijwilligersacademie weer cursussen ‘Talentfluisteraar’ aan. Om te begrijpen wat dat inhoudt en wat daar zo bijzonder aan is, organiseert de academie een Grootse Dag op 20 maart in de Blauwe Schuit in Winsum. Maar liefst twee bekende talentfluisteraars komen op vrijdag 20 maart naar Het Hogeland om te laten zien hoe je je eigen talenten beter kunt benutten: Els Pronk en Luk Dewulf. Laatstgenoemde is de grondlegger van deze methode. Volgens de Vlaamse specialist is talent niet per se iets waarin je uitblinkt, maar vooral iets wat je gemakkelijk afgaat en waar je plezier aan beleeft. ‘De een kan goed plannen, de ander kan spelen met woorden.’ De meeste mensen hebben niet slechts een paar van dit soort talenten, maar vaak meer dan tien.
Tijdens de Grootse Dag op 20 maart in De Blauwe Schuit in Winsum laten de twee talentfluisteraars zien hoe je deze inzichten kunt toepassen voor jezelf en voor de mensen om je heen. Ze introduceren het talentconcept, lichten de 39 talenten toe, geven een kennismaking met de talentenkaarten en nemen deelnemers mee in het gedachtegoed van ‘kijken voorbij gedrag’. Aansluitend worden in april en juni twee opleidings- en verdiepingsdagen georganiseerd door Els Pronk van de Blij met mij-Academie. Meer informatie over deze en andere vrijwilligerscursussen vind je hier.
De Vrijwilligersacademie is een initiatief van Werk op Maat, Mensenwerk het Hogeland en Vakland het Hogeland. De meeste cursussen en workshops voor vrijwilligers en andere Hogelandsters zijn inmiddels in volle gang en vaak ook al vol. Dat geldt met name voor de cursus NK-4 Kettingzagen en Positieve Gezondheid waarvoor al reservelijsten zijn aangelegd. Waar nog zeker plaats is, is bij de cursus Talentfluisteraar waarvan de Grootse Dag op 20 maart in de Blauwe Schuit in Winsum wordt georganiseerd. Op deze pagina vind je alle informatie over de cursussen van de Vrijwilligersacademie.

