Pauline Westerman heeft haar hele leven graag getekend en geschilderd en volgde dan ook verschillende cursussen, zoals de cursus Portret van Dorine Kuipers bij het Groningse kunstencentrum, die ze jarenlang volgde en waar ze veel heeft geleerd. Diverse technieken werden uitgeprobeerd. Ze heeft daarbij een voorkeur voor inkt en olieverf. Ze schildert niet alleen figuratief maar maakt ook abstract werk. Vanwege een drukke baan bleef deze bezigheid beperkt tot de weekenden maar sinds haar pensionering kwam meer tijd beschikbaar. Ze exposeerde afgelopen winter in het kerkje van Rottum met schilderijen van het Groninger land. Deze zomer exposeert zij met vergezichten in de Nicolaaskerk te Oldenzijl.
Het idee om zich te concentreren op vergezichten kwam op toen zij deze mooie kerk bezocht met de vele witgepleisterde nissen. Ze vroeg zich af of die niet uitnodigen tot vensters en uitzicht naar vreemde verten. Sommige van de getoonde schilderijen zijn dan ook speciaal voor deze kerk gemaakt.
De schilderijen zijn te koop voor een bescheiden bedrag waarvan 50% ten goede komt aan Artsen Zonder Grenzen. Want ook vergezichten hebben geen grenzen. De tentoonstelling is te bezichtigen van 25 juli tot en met 13 september

